Xiaomi Pad 9 Pro
Xiaomi Pad 9 Pro спецификације
Опште
| Произвођач | Xiaomi |
| Модел | Pad 9 Pro |
| Најављен | Среда, 23. Септембар 2026 |
| Пуштен у продају | Среда, 23. Септембар 2026 |
| Статус | Доступан |
| Цене | €500 |
Дизајн
| Висина | 279.1 мм (10.99 инча) |
| Ширина | 192 мм (7.56 инча) |
| Дебљина | 5.8 мм (0.23 инча) |
| Тежина | 580 г (20.46 oz) |
| Материјали кућишта | Задња страна: алуминијум Оквир: Алуминијум Напред: Стакло |
| Боје | Сива, Зелена, Сребрна |
| Кључне одлике дизајна | Подршка за стилус |
Екран
| Тип екрана | IPS LCD |
| Дијагонала | 12.5 инча |
| Резолуција | 3200 × 2136 пиксела |
| Стопа освежавања | 144 Hz |
| Однос страница | 3:2 |
| Густина пиксела | 308 ppi |
| Однос екрана и тела | ≈ 86.9% |
| Максимална осветљеност | 1000 cd/m² |
| Екран осетљив на додир | Да |
| Екран без ивица | Не |
| Посебне карактеристике екрана | 68 милијарди боја Капацитивни екран осетљив на додир Dolby Vision HDR10 HDR Vivid Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| CPU језгра | 8 |
| Технологија производње CPU-а | 3 nm |
| Максимална брзина CPU-а | 3800 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Тип меморије | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
| Складиште | 128GB, 256GB |
| Варијанте | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM |
| Прошириво складиште | Не |
Софтвер
| Оперативни систем | Android 17 (Cinnamon Bun) |
| Кориснички интерфејс | HyperOS 4 |
Главна камера
| Подршка за камере | Да |
| Једна камера | 50 MP, ƒ/1.8 ( Широкоугаона ), 0.64 μm, 1/2.76" Величина сензора PDAF |
| Подршка за блиц | Да |
| Тип блица | LED блиц |
| Карактеристике | Сензор спектра боја Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео могућности | Да |
| Видео резолуције | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Селфи камера
| Подршка за камере | Да |
| Једна камера | 32 MP, ƒ/2.2, 19 mm ( Ултраширокоугаона ), 0.61 μm, 1/3.6" Величина сензора |
| Карактеристике | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео могућности | Да |
| Видео резолуције | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Капацитет | 11000 mAh |
| Снага жичног пуњења | 67 W |
| Подршка за брзо пуњење | Да |
| Карактеристике | Обратно жично пуњење |
Мреже
| Мобилна повезивост | Не |
Повезивање
| Wi-Fi подршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функције | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Да, v6.0 |
| USB портови | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB повезивање | Punjenje putem USB-a, USB уређај за масовно складиштење (UMS) |
| GPS подршка | Не |
| NFC подршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Прикључак за слушалице | Не |
| Аудио могућности | 24-бит/192 kHz Hi-Res звук, 6 звучника, Dolby Atmos, Бежични Hi-Res звук, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристике
| Сензори | Акселерометар Компас Жироскоп Сензор приближавања Бочни сензор отиска прста |
| Посебне функције | Quick Charge 3+ USB Power Delivery 3.0 |
Напомена: Не можемо да гарантујемо да су информације на овој страници 100% тачне.
Xiaomi Pad 9 Pro фотографије
Често постављана питања
-
Која је цена модела Xiaomi Pad 9 Pro?
Цена модела Xiaomi Pad 9 Pro је €500 и може варирати наредних дана.
-
Када је Xiaomi Pad 9 Pro званично изашао?
Xiaomi Pad 9 Pro је званично представљен Среда, 23. Септембар 2026.
-
Да ли је Xiaomi Pad 9 Pro доступан у продавницама?
Да, Xiaomi Pad 9 Pro је и даље у продаји и доступан је у продавницама.
-
Колика је тежина модела Xiaomi Pad 9 Pro?
Xiaomi Pad 9 Pro тежи око 580 грама.
-
Колика је дијагонала екрана модела Xiaomi Pad 9 Pro?
Екран на моделу Xiaomi Pad 9 Pro има 12.5 инча.
-
Да ли Xiaomi Pad 9 Pro подржава 5G мреже?
Не, Xiaomi Pad 9 Pro не подржава 5G.
-
Колико камера има Xiaomi Pad 9 Pro?
Xiaomi Pad 9 Pro има Једна камера позади и Једна камера за селфи.