Vivo Y600 Turbo
Vivo Y600 Turbo спецификације
Опште
| Произвођач | Vivo |
| Модел | Y600 Turbo |
| Алтернативни назив | V2553A (Међународно) |
| Најављен | Понедељак, 25. Мај 2026 |
| Пуштен у продају | Среда, 27. Мај 2026 |
| Статус | Долази ускоро |
| Цене | €290 |
Дизајн
| Висина | 163.7 мм (6.44 инча) |
| Ширина | 76.2 мм (3.00 инча) |
| Дебљина | 8.3 мм (0.33 инча) |
| Тежина | 215 г (7.58 oz) |
| Материјали кућишта | Задња: Пластика Рама: Пластика Напред: Стакло |
| Боје | Плава, Златна, Бела |
| Отпорност | Отпоран на прашину и воду (издржава млазеве воде под високим притиском; може се потопити до 1,5 м на 30 минута) |
| Сертификат отпорности | IP68, IP69 |
Екран
| Тип екрана | AMOLED |
| Дијагонала | 6.83 инча |
| Резолуција | 1260 × 2800 пиксела |
| Стопа освежавања | 120 Hz |
| Однос страница | 20:9 |
| Густина пиксела | 450 ppi |
| Однос екрана и тела | ≈ 90.3% |
| Максимална осветљеност | 5000 cd/m² |
| Заштита екрана | Отпоран на пад (до 1,2 м) |
| Екран осетљив на додир | Да |
| Екран без ивица | Да |
| Посебне карактеристике екрана | 1 милијарда боја 4320Hz PWM Dimming Капацитивни екран осетљив на додир HDR Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| CPU језгра | 8 |
| Технологија производње CPU-а | 4 nm |
| Максимална брзина CPU-а | 2700 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Тип меморије | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Складиште | 256GB, 512GB |
| Тип складишта | UFS 3.1 |
| Варијанте | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Прошириво складиште | Не |
Софтвер
| Оперативни систем | Android 16 (Baklava) |
| Кориснички интерфејс | OriginOS 6 |
Главна камера
| Подршка за камере | Да |
| Двострука камера | 50 MP, ƒ/1.8 ( Широкоугаона ) PDAF 2 MP ( Помоћни објектив ) |
| Подршка за блиц | Да |
| Тип блица | LED блиц |
| Карактеристике | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео функције | Gyro-EIS |
Селфи камера
| Подршка за камере | Да |
| Једна камера | 8 MP, ƒ/2.1 ( Широкоугаона ) |
| Видео могућности | Да |
| Видео резолуције | 1080p @ 30 fps |
| Видео функције | Gyro-EIS |
Батерија
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Капацитет | 9020 mAh |
| Снага жичног пуњења | 90 W |
| Карактеристике | Обратно жично пуњење |
Мреже
| SIM картице | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE подршка | Да |
| Проток података | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Повезивање
| Wi-Fi подршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функције | Dual-band |
| Bluetooth | Да, v5.2 |
| USB портови | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB повезивање | Punjenje putem USB-a, USB уређај за масовно складиштење (UMS) |
| GPS подршка | Да |
| GPS функције | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC подршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Прикључак за слушалице | Не |
| Аудио могућности | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристике
| Сензори | Акселерометар Компас Жироскоп Оптички сензор отиска прста испод екрана Сензор приближавања |
| Посебне функције | Програмируемо напајање (PPS) Универзална спецификација брзог пуњења (UFCS) USB Power Delivery |
Напомена: Не можемо да гарантујемо да су информације на овој страници 100% тачне.
Vivo Y600 Turbo фотографије
Често постављана питања
-
Која је цена модела Vivo Y600 Turbo?
Цена модела Vivo Y600 Turbo је €290 и може варирати наредних дана.
-
Који је очекивани датум изласка за Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo ће бити пуштен у продају Среда, 27. Мај 2026.
-
Да ли је Vivo Y600 Turbo доступан у продавницама?
Не, Vivo Y600 Turbo још није у продавницама јер није пуштен.
-
Колика је тежина модела Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo тежи око 215 грама.
-
Колика је дијагонала екрана модела Vivo Y600 Turbo?
Екран на моделу Vivo Y600 Turbo има 6.83 инча.
-
Да ли Vivo Y600 Turbo подржава 5G мреже?
Да, Vivo Y600 Turbo подржава 5G мреже на опсезима n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n48, n77, n78.
-
Колико камера има Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo има Двострука камера позади и Једна камера за селфи.